AKCJA / Nagroda im. Haliny Kamińskiej dla najlepszego polonisty Kopra

2024-03-01
Nagroda im. Haliny Kamińskiej dla najlepszego polonisty Kopra

Chociaż nasze liceum słynie głównie z absolwentów lekarzy i inżynierów, to nie byłoby ani jednych, ani drugich bez dobrych nauczycieli języka polskiego, a tego przedmiotu przez blisko 40 lat nauczała pani profesor Halina Kamińska.

Była naszą matką od języka polskiego, naszą matką od polskiej kultury. I jeśli dzisiaj mówimy poprawnie po polsku, jeśli stawiamy należycie przecinki, jeśli wiemy, że czasowniki z by pisze się razem, to właśnie jej zasługa.

Pani profesor rozwijała też w nas miłość do teatru. Nie tylko bywaliśmy w teatrze, ale i pod jej czujnym okiem prezentowaliśmy fragmenty sztuk na szkolnej scenie. Była po prostu bardzo dobrym, urodzonym, nauczycielem i pedagogiem, których w naszej starej budzie nie brakowało i nie brakuje.

Począwszy od 2024 roku, dzięki inicjatywie Krzysztofa Turowskiego (który ufundował nagrodę w pełnej wysokości) chcemy co roku na ten cel przekazywać całkowitą nagrodę w przedziale między 500 a 1000 zł. Jeśli chcesz wesprzeć tą inicjatywę wpłać dowolną kwotę poprzez poniższy formularz.

Rozważ też propozycję zostania FUNDATOREM nagrody. Jeśli masz możliwość i chcesz wpłacić całą kwotę, czyli między 500 a 1000 zł, będziemy Ci bardzo wdzięczni. Dar możemy przekazać dla najlepszego polisty/tce anonimowo, albo w ogłaszając w Twoim imieniu wyraźnie nazwisko lub Firmę Darczyńcy, wg Twojej dyspozycji.

Jeśli wolisz tradycyjne przelewy zapłać ze swojego banku na:
Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. M. Kopernika w Łodzi
nr. konta: 82 1140 2004 0000 3402 7816 2196
tytułem: "darowizna - nagroda im. Haliny Kamińskiej"

Zapraszamy do wsparcia tej inicjatywy.
W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z nami pod adresem kontakt@koper.org.pl.

 

Wpłata
Minimalna kwota darowizny na cel tej akcji to 10 PLN, jeżeli chcesz zaoferować wyższą kwotę ustaw odpowiednią wartość w polu poniżej.

Pola oznaczone * są wymagane.

 

powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.