Odeszli od nas

Zmarł płk dr n. wojsk. Edward Rygała (matura 1963)

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 22 stycznia 2024 r., w wieku 78 lat odszedł od nas Kolega płk dr n. wojsk. Edward Rygała (matura 1963) w gronie kolegów zawsze nazywany Michałem.

Po maturze wstąpił do Oficerskiej Szkoły Wojsk Zmechanizowanych, a następnie ukończył studia w Akademii Sztabu Generalnego. Był wieloletnim wykładowcą w Wojskowej Akademii Medycznej, Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach (Filia w Piotrkowie Trybunalskim) oraz Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Przez wiele lat był również nauczycielem Przysposobienia Obronnego w XIII Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi.

Michał był także współautorem podręczników dla szkół ponadpodstawowych:

  • Przysposobienie obronne LO. Bądźmy bezpieczni;
  • Bez paniki! Edukacja dla bezpieczeństwa. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoła ponadgimnazjalna.

Był zawsze uśmiechniętym, pogodnym i życzliwym kolegą, kochał zwierzęta i był wielkim fanem piłki nożnej.

Michał jest pochowany na Starym Cmentarzu, przy ul. Ogrodowej 39 w Łodzi.

Cześć Jego pamięci!

zm-edwad-rygala-2024.jpg


Zmarł prof. dr hab. n. med. Andrzej Chilarski (matura 1958)

Z wielkim żalem zawiadamiamy o śmierci prof. dr hab. n. med. Andrzeja Chilarskiego, wykładowcy, wychowawcy wielu pokoleń lekarzy, lekarza o wielkim autorytecie, znakomitego chirurga dziecięcego, absolwenta KOPRA - matura 1958 rok.

Uroczystość pogrzebowa odbyła się dnia 08.12.2023 r. Andrzej jest pochowany na Cmentarzu Rzymskokatolickim pw. św. Józefa przy ulicy Ogrodowej 39 w Łodzi.

Cześć Jego pamięci!

zm-andrzej_chilarski-2023.jpg


Zmarł wieloletni nauczyciel historii w I LO - prof. Henryk Skorek (matura 1955)

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość, że 13 października 2023 odszedł od nas prof. Henryk Skorek. Pogrzeb odbył się 19 października 2023 roku na Cmentarzu Rzymskokatolickim św. Antoniego (mania) przy ulicy Solec 11, kwatera 25, rząd 7, grób 35.

Pan Profesor był absolwentem naszej Szkoły (matura 1955) oraz nauczycielem historii związanym z Kopernikiem od 1973 roku. Uczył historii w latach, kiedy powszechnie ją fałszowano i łączono z propagandą, zawsze stał jednak po stronie prawdy, skłaniał uczniów do myślenia, samodzielnej oceny faktów oraz wyciągania wniosków. Nikt nie znał lepiej dziejów naszej Szkoły niż Pan Profesor, autor wielu publikacji na jej temat, przede wszystkim dwóch monografii poświęconych Gimnazjum i Liceum im. M. Kopernika.

Cześć Jego pamięci!

zm-henrykskorek-2023.jpg


Zmarła nasza Koleżanka Ewa Wachulska z d.Borkowska (matura 1982)

Z żalem zawiadamiamy, że 25 czerwca 2023 roku odeszła od nas, po walce z chorobą nowotworową, Ewa Wachulska z d.Borkowska. Wspaniały człowiek i przyjaciółka. Pogrzeb odbył się 28 czerwca w Parafii pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Łabiszynie.

"Śpieszmy się kochac ludzi tak szybko odchodzą
zostaną po nich buty i telefon głuchy..."

Cześć Jej pamięci!


Zmarła nasza Koleżanka Małgosia Tybulczuk zd. Sobieszek (matura 1975)

20 kwietnia 2023 roku o 6 nad ranem odeszła od nas Małgosia Tybulczuk zd. Sobieszek - matura 1975 r, kl. C. Niezwykle dobra, ciepła, uczynna i serdeczna osoba. Była żoną Andrzeja Tybulczuka - taka szkolna miłość z Kopra, którą przerwała jej śmierć, za szybko i za wcześnie...
Pogrzeb odbył się 25 kwietnia 2023 roku o godz. 13.30 na cmentarzu na Mani w Łodzi.

"Kołysanka dla babci" - Agnieszka Osiecka

Ach, śpij kochanie, śpij kochanie, na weselsze jedziesz gwiazdy, po łatwiejsze prawo jazdy.
Znikną w dali podłe pyski i w tych pyskach podłe błyski. Szef ci poda szklankę whisky, już niebytu ciepły plusz jest tuż-tuż.

Ach, śpij kochanie, przemijasz – to wszystko – już blisko, blisko.
Ach, śpij kochanie, przemijasz – to wszystko – już blisko, blisko.

Wystarczy za wydmę, wystarczy za morze...

Ach, śpij kochanie, śpij, dość się już nakołysałaś, teraz znowu będziesz mała.
Pan Bóg kupi ci kokardę, uszykuje ci mansardę.
W kalendarzu grzechy zmaże, poda ci ostatnią plażę jutro już...

Ach, śpij kochanie... Ach, śpij kochanie, czas mija, to wszystko, to wszystko, wszystko...
Niech pojmie, kto może, niech pojmie, kto może, kto może, niech pojmie…

Ach, śpijcie, ach, śpijmy, ach, śpijcie, ach, śpijmy,

Gasimy...

Cześć Jej pamięci!


Zmarł nasz Kolega Piotr Kustosik (matura 1965)

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 27 listopada 2022 r., w wieku 75 lat odszedł od nas Kolega Piotr Kustosik, matura 1965. Był wieloletnim członkiem Stowarzyszenia Wychowanków naszego Liceum i uczestniczył praktycznie w każdym Zjeździe Absolwentów. Miłośnik archeologii, geologii, przyrody i tematów związanych z astronomią.

Msza pogrzebowa odbyła się w dniu 2 grudnia 2022 r. o godz. 14.20 na Cmentarzu Komunalnym na Zarzewiu, przy ul. Przybyszewskiego 325 w Łodzi. Kolega Piotr został pochowany w kwaterze XXXVI, nr rzędu 5, nr grobu 21, gdzie spoczywa wraz ze swoimi rodzicami (https://goo.gl/maps/PKXztPEub4REN8nt6)

Cześć Jego pamięci!

zm_-_piotr_kustosik_2022.jpg


Zmarł nasz Kolega Zygmunt Szumski (matura 1956)

Odszedł nasz Kolega dr inż. Zygmunt Szumski (matura 1956), wybitny łódzki geodeta, wykładowca Politechniki Łódzkiej, współtwórca portalu System Informacji Miejskiej SIT. Kolega Zygmunt przez wiele lat współpracował z Zarządem Stowarzyszenia, działał na rzecz przywrócenia naszej odznaki - zielonego trójkąta. Wspominał, że z tą odznaką rozpoznawali się absolwenci na świecie, w tym żeglarze.

Cześć Jego pamięci!


Zmarł nasz Kolega Stanisław Dyzbardis (matura 1958)

Stanisław był pierwszym kierownikiem literackim otwartego w styczniu 1967 r. Teatru Wielkiego, później także zastępcą dyrektora oraz dyrektorem naczelnym tej sceny (w latach 1997 - 1998 i p.o. w roku 2003). Był inicjatorem i współtwórcą - wraz z dyrektorami teatru Stanisławem Piotrowskim i Zygmuntem Latuszewskim oraz choreografem Witoldem Borkowskim - a także wieloletnim dyrektorem artystycznym słynnych Łódzkich Spotkań Baletowych, których pierwsza edycja odbyła się w 1968 roku. To do dziś (kolejna edycja odbędzie się w przyszłym roku) jeden z najznamienitszych i najbardziej znanych łódzkich festiwali, w których uczestniczyły najważniejsze zespoły baletowe świata - od Baletu XX Wieku Maurice Béjarta po Balet Teatru Bolszoj z Moskwy.

Uroczystość pogrzebowa odbyła się 23 grudnia 2021 roku o g 13:30 na Starym Cmentarzu, przy ul. Ogrodowej 39 w Łodzi.

Cześć Jego pamięci!


Zmarł nasz Kolega Andrzej Kotnowski (matura 1955)

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że w dniu 28 listopada 2021 roku, w wieku lat 83 zmarł nasz Kolega Andrzej Kotnowski - matura 1955. Znany inżynier budownictwa, ale przede wszystkim podróżnik i fotografik, autor kilkunastu wspaniałych książek i albumów. Msza Święta Żałobna odprawiona została w dniu 09 grudnia 2021 roku o godz 11:15 w Domu Pogrzebowym na Powązkach Wojskowych w Warszawie, po której nastąpiło odprowadzenie do grobu rodzinnego.

Cześć Jego pamięci!


Zmarł nasz Kolega Mirosław Solecki (matura 1939)

W dniu 17 maja 2021 r. zmarł nasz Kolega Mirosław Solecki - matura 1939. Rocznik matury druha Janusza Włodarskiego. Był on niezwykle interesującym człowiekiem, znakomitym brydżystą i bardzo dobrym przyjacielem. Pogrzeb odbył się 28 maja o godzinie 14:00 na Starym Cmentarzu przy ul. Ogrodowej w Łodzi.

Cześć Jego pamięci!


Zmarła nasza Koleżanka Małgosia Dziedziurska (matura 1973)

W dniu 13 marca 2021 r. zmarła nasza serdeczna koleżanka Małgosia Dziedziurska, matura 1973, wieloletnia dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 9 w Łodzi (ul. Żabia 8/10) i Szkoły Podstawowej nr 153, członek naszego Stowarzyszenia. Pogrzeb odbył się we wtorek 19 marca na Starym Cmentarzu (Ogrodowa) o godzinie 10.30.

Cześć Jej pamięci!


Zmarł Zygmunt Karp (matura 1956)

W dniu 22 stycznia 2021 r. zmarł w wieku 82 lat Nasz Kolega Zygmunt Karp (matura 1956). Był lekarzem ginekologiem. Jego mama, profesor Janina Karpowa była nauczycielką fizyki w naszym liceum. Został pochowany w rodzinnym grobowcu w części katolickiej Cmentarza Starego przy ul. Ogrodowej w Łodzi.

Cześć Jego pamięci!


Andrzej Saciuk (matura 1951) - odeszła legenda, pamięć pozostaje.

Z wielkim smutkiem i żalem przekazujemy informację, że 12 maja 2020 r. zmarł Andrzej Saciuk. Miał 87 lat. Zawsze uśmiechnięty, życzliwy dla wszystkich, skarbnica wiedzy i wspaniałych opowieści. Znakomity śpiewak, pedagog i niestudzony propagator sztuki wokalnej - legenda łódzkiej i niemieckich scen operowych, wyróżniony prestiżowym tytułem Kammersanger. Odszedł zostawiając po sobie obszerny i ważny rozdział w historii polskiej opery.

Rozdział, który wypełniają znakomite kreacje basowe na operowych scenach świata, ogromna pasja i wierność obranej drodze artystycznej, a także wielka miłość i szacunek scenicznych partnerów, publiczności i wszystkich ludzi teatru.

Jego spotkanie z uczniami w 1 LO można obejrzeć na kanale Koper TV:
https://www.youtube.com/watch?v=obBzs4kpmkY

Cześć Jego pamięci!

zm_-_andrzej_saciuk_2020.jpg


Zmarł nasz Kolega Ignacy Rassalski (matura 1967)

W poniedziałek, 23 września 2019 r. zmarł nasz Kolega Ignacy Rassalski, matura 1967 rok.
Pogrzeb odbył się na Starym Cmentarzu, w piątek 27 września 2019 roku, o godzinie 13:15.
Igor, bo tak się do Niego zwracaliśmy, był potomkiem znanego Rodu Fabrykantów łódzkich - znacjonalizowanej po wojnie Fabryki Lin i Powrozów Rassalski- Rassalski.

Cześć Jego Pamięci!


Zmarł profesor zwyczajny JACEK FISIAK (matura 1953)

Był twórcą i założycielem nowoczesnej anglistyki w Polsce, międzynarodowym autorytetem naukowym w dziedzinie językoznawstwa historycznego, autorem 40 książek i 8 słowników, promotorem 61 prac doktorskich, dyrektorem filologii angielskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu w latach 1965-2005, rektorem UAM w latach 1988-1989. Kolega Jacek Fisiak uczestniczył w zjazdach Kopra, ofiarował za każdym razem swoje słowniki, kilkanaście lat fundował nagrodę dla najlepszego anglisty.

Cześć Jego pamięci!


28 maja 2019 r. zmarł Bogdan Nowak, absolwent Kopra (matura 1974)

Z przykrością informuję, że w dniu 28. maja 2019 r. zmarł nasz kolega Bogdan Nowak, absolwent Kopra (matura 1974). Uroczystości pogrzebowe odbyły się 3. czerwca 2019 r. o godz. 13:15 na Cmentarzu Katolickim na Dołach.

Cześć Jego pamięci!


13 marca zmarła nasza serdeczna koleżanka Małgosia Dziedziurska z d. Kabat (matura 1973)

W dniu 13 marca zmarła nasza serdeczna koleżanka Małgosia Dziedziurska (z d. Kabat), matura 1973, wieloletnia dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 9 w Łodzi (ul. Żabia 8/10) i Szkoły Podstawowej nr 153, członek naszego Stowarzyszenia.

Cześć Jej pamięci!


Dnia 19 listopada 2018 roku zmarł w wieku 89 lat wybitny polski operator filmowy Witold Sobociński

Uważany był za mistrza światła, był również jednym z najważniejszych wykładowców Wydziału Operatorskiego Łódzkiej Szkoły Filmowej.
[...]
Niesamowita, potworna wiadomość! Jeszcze z Witkiem przed kilkoma miesiącami rozmawiałem, wręczając Mu moją książkę wspomnieniową o tytule: „Koszykarki i Koszykarze Łódzcy w latach 1945 – 1960 - Wspomnienia”, w której umieściłem Jego zdjęcie i ciekawy opis Jego kariery zarówno sportowej jak i muzycznej („Melomani” – współzałożyciel !!!). Ta wiadomość dla mnie jest dodatkowo o tyle przykra, że miałem możliwość grać razem z Nim pod koniec lat czterdziestych w II piątce wspaniałej, łódzkiej, koszykarskiej drużyny „YMCA”. On na prawym a ja na lewym skrzydle. Witku, będę Ciebie długo pamiętał!

Z wielkim smutkiem, Andrzej Ziemowit Zimowski, noszący za czasów Witka pseudonim „Lordzik”.

Cześć Jego pamięci!


Dnia 6 września 2018 roku zmarł w wieku 87 lat mgr inż. architekt Tomasz Łakomski (matura 1950)

absolwent 1 Państwowego Liceum im. Mikołaja Kopernika w Łodzi (matura 1950) oraz Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (rok ukończenia 1956).

Był członkiem Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP oraz Towarzystwa Urbanistów Polskich. Jego dokonania zawodowe/projektowe to: 8 planów ogólnych i realizacyjnych urbanistycznych osiedlowego budownictwa mieszkaniowego (m.in. Osiedle „Motor” w Lublinie), 32 projekty indywidualnych budynków mieszkalnych, 8 projektów budynków handlowych i usługowych, oraz 16 zakładów przemysłu drobnego. Większość projektów została zrealizowana pod Jego nadzorem autorskim.

Podczas pracy w Algierii, wykonał szereg projektów koncepcyjnych planów szczegółowych oraz projektów dzielnic mieszkaniowych: dzielnica dyplomatyczna w Algierze, dzielnica mieszkaniowa „La Marsa” (30 tyś. mieszkańców), centrum handlowo-usługowe dzielnicy BORDJ EL KIFFAN, oraz projekt urbanistyczny dzielnicy HYDRA (na 600 mieszkań).

Był także wieloletnim wykładowcą Uniwersytetu w Setifie (Algieria) na Wydziale Architektury i Urbanistyki.

Został odznaczony: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Srebrnym Krzyżem Zasługi, oraz Złotą Odznaka Centralnego Związku Spółdzielni Budownictwa Mieszkaniowego (CZSBM).

Podczas okupacji był harcerzem Szarych Szeregów. W Powstaniu Warszawskim był niespełna trzynastoipółletnim żołnierzem – łącznikiem grupy szturmowej, przenoszącym rozkazy i broń. Po kapitulacji Powstania dostał się jako jeniec wojenny do obozu jenieckiego w Lamsdorf (Łambinowice), skąd został przekazany przez władze niemieckie do pracy przymusowej w rejonie Goerlitz (Zgorzelec).

Ś.P. Tomasz Łakomski po nabożeństwie żałobnym w kościele św. Karola Boromeusza został pochowany dnia 14 września 2018 roku, na Starym Cmentarzu Powązkowskim w kwaterze nr 259 żegnany przez Rodzinę i przyjaciół.

Andrzej Pazio (matura 1950)

Cześć Jego pamięci!


Dnia 24 października br w wieku 72 lat zmarł nasz Kolega Henryk Anders (matura 1964)

absolwent I LO im. M. Kopernika (matura 1964) i Wydziału Elektrycznego Politechniki Łódzkiej.
Uroczystość pogrzebowa odbyła się 31 października br o godzinie 12:30 na Cmentarzu św. Józefa przy ulicy Ogrodowej 39 w Łodzi (stary cmentarz katolicki).

Jan Kryczka (matura 1964)

Cześć Jego pamięci!


Z przykrością informujemy o odejściu mec. Jerzego Zielaka, absolwenta Kopra (matura 1958)

ostatnio przewodniczący Komisji Rewizyjnej ORA (Okręgowej Rady Adwokackiej). Pogrzeb kolegi Jerzego Zielaka odbył się 5 czerwca (wtorek) o godzinie 12.45 na Radogoszczu

Cześć Jego pamięci!


Ze smutkiem zawiadamiamy, że 28 października zmarła nasza koleżanka Nastka Gorzkiewicz
(matura rocznik 1974, żona Sławka Gorzkiewicza)

Uroczystość pogrzebowa odbyła się w dniu 2 listopada 2017 roku o godzinie 13.00 w Kaplicy Domu Pogrzebowego przy kościele oo. Bernardynów, ul. Bernardyńska 27 w Warszawie, po której nastąpiło odprowadzenie do grobu rodzinnego na Cmentarz Czerniakowski.

Cześć Jej pamięci!


Ze smutkiem zawiadamiamy, że zmarł nasz Kolega i Przyjaciel Wojciech Borowski (matura 1971)

Pogrzeb odbył się w czwartek 19.10.2017r. o godz. 13 na cmentarzu przy ul. Szczecińskiej

Cześć Jego pamięci!


Ze smutkiem zawiadamiamy, że 1 sierpnia odeszła Pani Profesor Jadwiga Pasternak-Wujecka

wieloletnia nauczycielka geografii i wychowawczyni młodzieży w naszym liceum. Pogrzeb Pani Profesor odbył się w dniu 7 sierpnia o godzinie 12 na cmentarzu katolickim w Radomsku. W imieniu absolwentów, szczególnie Jej wychowanków, składamy serdeczne wyrazy współczucia.

Cześć Jej pamięci!


Z żalem zawiadamiamy, że zmarła pani Ksenia Gołaszewska (Wolniewicz)
żona Dyrektora Mariana Wolniewicza

Pani Ksenia pracowała wiele lat w księgowości naszego liceum,zawsze można było liczyć na Jej życzliwość w sekretariacie. Pogrzeb odbył się 26 lipca o godz.13.30 w Niemysłowie k/Poddębic. Cała społeczność szkolna i absolwenci wyrażają głębokie współczucie panu Dyrektorowi.

Cześć Jej pamięci!


Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 12.07.2017 zmarł nasz Kolega Piotr Makowski

ps. Mały, matura 1971, klasa C, wychowawca prof. Nahorny. Pogrzeb odbył się 18.07 o godz. 11:15 na cmentarzu na Mani.

Cześć Jego pamięci!


Z żalem zawiadamiamy, że zmarła prof. Janina Golańska

nauczycielka muzyki w naszej Szkole w latach 1970-1980. Pogrzeb odbył się 20 czerwca 2016 roku o godzinie 13:30 na cmentarzu komunalnym na Zarzewie, wejście od Przybyszewskiego.

Cześć Jej pamięci!


Z żalem zawiadamiamy, że w dn. 15.06.2017r. zmarł w wieku 82 lat prof. Andrzej Olejnik (fizyk)

Pogrzeb odbył się 22 czerwca 2016 roku o godzinie 11:45 na cmentarzu rzymskim katolickim na Dołach.

Cześć Jego pamięci!


Z żalem zawiadamiamy, że po ciężkiej chorobie odszedł Andrzej Augustyniak (matura 1981)

Straciliśmy nie tylko Przyjaciela i wspaniałego Człowieka, ale i znakomitego Sportowca, który w latach 80-tych był jednym z czołowych łódzkich koszykarzy. Andrzej był wielokrotnym medalistą na różnych poziomach rozgrywek koszykarskich oraz wybitnym strzelcem, a jego pojawienie się na boisku siało popłoch wśród przeciwników. Bardzo będzie nam Ciebie brakować… Pogrążeni w bólu razem z Rodziną Przyjaciele nie tylko z boiska
(Eryk Rawicki)

Andrzej występował w szkolnej drużynie koszykówki. W klasie pierwszej, drugiej i trzeciej (1977/78, 1978/79, 1979/80) zdobył złoty medal, a w czwartej (1980/81) srebrny w Mistrzostwach Szkół Średnich Łodzi.
W barwach Łódzkiego Klubu Sportowego, w 1978 roku, zdobył złoty medal Mistrzostw Polski juniorów młodszych, w 1980 roku, srebrny medal Mistrzostw Polski juniorów.
Krzysztof Kędzierski, nauczyciel w-f (1975-1981), trener ŁKS

Pogrzeb odbył się w czwartek, 22 grudnia 2016 roku o godzinie 13.45, na cmentarzu na Mani, ul. Solec 11 w Łodzi.

Cześć Jego pamięci!


Z wielką przykrością zawiadamiamy, że odeszła wybitna polonistka Pani Profesor Halina Kamińska

Cześć Jej pamięci. Pogrzeb odbył się w sobotę 12.11 o godzinie 11 w Poddębicach.

 


Ze smutkiem informujemy o śmierci naszego Kolegi Jacka Zdybickiego (matura 1982)

Jego pogrzeb odbył się w piątek 27 listopada o godzinie 14.15 na cmentarzu przy ulicy Ogrodowej.

Cześć Jego pamięci!


Z żalem zawiadamiamy, że zmarła nasza Koleżanka Maria Grzelak (z d. Libich) - matura 1981

Pożegnanie odbyło się czwartek, 24 września o godzinie 14.30 w firmie pogrzebowej Klepsydra przy ulicy Solec. Pogrzeb w piątek, 25 września o godzinie 13.00, cmentarz katolicki na Zarzewie w Łodzi przy ulicy Lodowej.

Cześć Jej pamięci!


15 maja przyjaciele z Kopra i ze studiów pożegnali koleżankę Małgosię Hanuszkiewicz-Starzyńską
matura 1967 (pierwsza żeńska matura w I LO)

Małgosia razem z Basią Śreniowską-Szafran była współtwórczynią legendarnego kabaretu "Kiełbie we łbie". Była autorką tekstu wielu piosenek. Rozdział poświęcony Kabaretowi, napisany przez obie Koleżanki, jest w naszym wydawnictwie na 100-lecie Kopra. Obie zaprzyjaźniły się z Bladym w Szkole i to była przyjaźń na zawsze. Małgosia skończyła studia medyczne. Piękne wspomnienie o Niej napisał w wydaniu sierpień-wrzesień 2015 "Panaceum" Zbigniew Kijas (przepraszamy za słaba jakość skanu).

Cześć Jej pamięci!


Dh prof. Janusz Boisse nie żyje
zmarł 14.01.2015 r. w swoim domu, otoczony opieką rodziny i wychowanków

Wywarł wielki wpływ na kształtowanie naszych osobowości, otwierał nam oczy i serca, uczynił z nas społeczność.

Pogrzeb odbył się we wtorek, 20.01.2015 godz.13:30, na Cmentarzu Ewangelickim, ul. Ogrodowa 43. Odbył się również przemarsz ze Szkoły. Przeszedł duży pochód z zabezpieczeniem policji, cała szkoła, wszyscy uczniowie i nauczyciele, harcerze Traugutta i delegacje z zewnątrz oraz absolwenci. Wymarsz spod Szkoły rozpoczął się o g. 12.30.

Cześć Jego pamięci!

zm_-_janusz_boisse_-_2015_-_2.jpg


Z bólem informujemy, że w dniu 1 stycznia 2015 zmarł Prof. dr hab. JANUSZ SZOSLAND
absolwent naszego Liceum, matura 1945

Pogrzeb odbył się w piatek, 9 stycznia 2015 o godzinie 13:30 na cmentarzu św. Józefa (cm. Stary) przy ul. Ogrodowej w Łodzi

Cześć Jego pamięci!


Ze smutkiem zawiadamiamy o śmierci naszego absolwenta śp. Marka Antoniego Siedleckiego

Marek odszedł na wieczny spoczynek 8 marca tego roku. Marek był również absolwentem Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Składamy najszczersze kondolencje rodzinie.

Cześć Jego pamięci!

img_8159.jpg

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.