AKTUALNOŚCI / Członek Zarządu - Krzysztof Turowski

2022-11-10
Członek Zarządu - Krzysztof Turowski
 
Urodzony 6 czerwca 1948 w Łodzi. Matura w I LO im. Kopernika w Łodzi.
Absolwent Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Łódzkiego i PWSTTViF w Łodzi, doktorant Institut Francais de Presse w Paryżu.
 
 
Dziennikarz i reporter w Polskim Radio. Współpracował z redakcjami „Kultury”, „Kontaktu” i Radia France Internationale w Paryżu, „Dziennika Polskiego” w Londynie, i Radia Wolna Europa w Monachium. 

 
Korespondent Polskiego Radia, TVP i „Rzeczpospolitej” w Paryżu i Brukseli. Korespondent warszawski (grand reporteur) francuskiego dziennika „Le Figaro”. Dziennikarz Telewizji Polskiej, autor i animator pierwszego w TVP talk-show „Godzina szczerości”. Publicysta TV BIZNES i Polsatu.
 

Dyrektor Polskiego Ośrodka Informacji Turystycznej w Brukseli, odpowiedzialny za promocję Polski w Belgii, Luksemburgu, instytucjach Unii Europejskiej i NATO. Twórca słynnej kampanii z „Polskim hydraulikiem”. Wykładowca akademicki i dyplomata, radca, szef Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji w Brukseli.

 
Działacz „Solidarności”, delegat na I Zjazd „S”, członek prezydium zjazdu, internowany w Sieradzu i Łowiczu. W latach 1982-1991 na emigracji we Francji. 
Współpracownik paryskiego biura „Solidarności”.
 

Organizator konwojów do Polski, w latach osiemdziesiątych przedstawiciel Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Europie Zachodniej.
 Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

 
Autor czterech książek: Miłość życia” i „Listy z epoki absurdu”, „Jak bal to bal” i „Wóz życia”. We wszystkich głównym bohaterem jest Łódź i łodzianie. W Oraz wspólnie z prof. Krzysztofem Opolskim z UW, „Historia ludzkiej chciwości” i „Po co nam praca”, a także książki, wspomnień absolwentów I LO „Mój „Kopernik”, moja szkoła, moje wszystko”

powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.