AKTUALNOŚCI / Konferencja Ekonomiczna w I LO

2023-02-13
Konferencja Ekonomiczna w I LO
W ostatni czwartek oraz piątek w naszej Szkole odbyła się Konferencja Ekonomiczna organizowana przez ucznia Karola Ślasko i współorganizowana przez Samorząd Szkolny oraz Stowarzyszenie Wychowanków I LO.
"W obliczu kryzysu – Jak poradzić sobie z trudną sytuacją gospodarczą w Polsce?” Czy to naprawdę kryzys? Dlaczego ceny rosną tak szybko? A dlaczego rosną w ogóle? - takie właśnie zagadnienia poruszali zarówno uczniowie jak i goście tej konferencji.
Wydarzenie to stanowiło spojrzenie na kryzys z trzech różnych perspektyw: teoretycznej, polityki Narodowego Banku Polskiego oraz przedsiębiorstwa.
Pierwszego dnia w konferencji udział wzięli: dr hab. Karol Klimczak (Politechnika Łódzka), dr Wiktor Wojciechowski (były pracownik NBP), prezes Piotr Jakubiak (prezes łódzkiej firmy Dywilan) - nasi absolwenci oraz przedstawicielka Providenta sponsora konferencji. Drugiego dnia wystąpił gość specjalny, inwestor i biznesmen, nasz absolwent Kuba Midel, matura 2002.
Chcielibyśmy Wam powiedzieć, że Kuba absolutnie trafił w punkt naszych młodszych kolegów, z których wielu (jak się okazało) ma już pierwsze sukcesy biznesowe. Dodał im odwagi do samodzielnego działania. ”Bierzcie życie w swoje ręce i żyjcie jego pełnią.” Takie było jego przesłanie.
Zainteresowanie uczniów było ogromne. Z sali padało mnóstwo pytań do prelegentów, niektóre na bardzo wysokim poziomie merytorycznym.
Serdecznie gratulujemy całego przedsięwzięcia! Członkowie naszego Zarządu oczywiście również uczestniczyli w wydarzeniu! Cieszymy się, że mogliśmy być jego częścią!

powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.