AKTUALNOŚCI / Koper, jesteśmy wszędzie!

2023-06-04
Koper, jesteśmy wszędzie!
Koper, jesteśmy wszędzie! 🤩

Nasza absolwentka Joanna Kusiak, matura 2004 otrzymała prestiżową nagrodę Nine Dots Prize 2023, na którą składa się 100 tys. dolarów oraz kontrakt na wydanie książki w Cambridge University Press.
Ideą tej nagrody jest “nagradzanie oryginalnego myślenia w odpowiedzi na współczesne problemy społeczne”, jest przyznawana co dwa lata książce, która nie została jeszcze napisana, a rada zadaje pytanie i zaprasza uczestników do odpowiedzi w formie eseju. Tegoroczne pytanie brzmiało: “Dlaczego rządy prawa stały się tak kruche?”.
Książka naszej absolwentki ma ukazać się w maju 2024 roku.
Joanna jest socjolożką miasta i aktywistką. Pracuje jako interdyscyplinarna badaczka na Uniwersytecie w Cambridge oraz jest aktywistką Deutsche Wohnen & Co. enteignen (DWE). Prowadziła badania m.in. w Warszawie, Berlinie, Tiranie, Hamburgu, Kairze i Nowym Jorku. Opublikowała m.in. książki „Chasing Warsaw. Socio-Material Dynamics of Urban Change after 1990″ (wraz z Moniką Grubbauer) oraz „Miasto-Zdrój. Architektura jako programowanie zmysłów” (wraz z Bogną Świątkowską) oraz “Chaos Warszawa. Porządki przestrzenne polskiego kapitalizmu”.

Serdecznie gratulujemy! ❤️


https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,163229,29823261,w-kryzysie-na-rynku-mieszkaniowym-takich-ludzi-nam-potrzeba.html?fbclid=IwAR1GfWBXifu2oU09LpBUQlXDmH4wH70tH5XwvnnLXATNyCHjBJCfGGZTA3Q

powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.