AKTUALNOŚCI / Test naszej absolwentki na maturze rozszerzonej z języka polskiego!

2023-05-22
Test naszej absolwentki na maturze rozszerzonej z języka polskiego!
Tego jeszcze nie było! 🤩 Tegoroczni maturzyści na maturze rozszerzonej z języka polskiego otrzymali do analizy tekst naszej absolwentki! Olgi Stanisławskiej!
 
Olga jest dziennikarką, reportażystką, laureatką literackiej Nagrody Kościeliskich. Przewędrowała sama całą Afrykę, a następnie napisała wiele, obszernych afrykańskich reportaży oraz reporterską książkę „Rondo de Gaulle’a, która opowiada o podróży do Afryki. Ma na swoim koncie również kilka przetłumaczonych pozycji z języka angielskiego m.in. „Nowojorskie odlot Gene’a Wolfe’a”.
 
Mieszka w Paryżu, po wybuchu wojny współpracowała aktywnie z fundacją Koper Pomaga w relokacji ukraińskich uchodźców we Francji.
 
Koper. Jesteśmy wszędzie. Nawet w arkuszu maturalnym z języka polskiego! 
 
 

powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.