Stowarzyszenie Wychowanków
Gimnazjum i Liceum im. M. Kopernika w Łodzi

AKTUALNOŚCI / VII Szkolny konkurs „MAM TALENT” z okazji Dnia Patrona I LO

2020-02-21
VII Szkolny konkurs „MAM TALENT” z okazji Dnia Patrona I LO

W dniu 14 lutego 2020 roku mieliśmy ogromną przyjemność zasiąść w jury VII Szkolnego Konkursu „MAM TALENT” z okazji Dnia Patrona I LO. Do konkursu przystąpiło 14 uczestników, którzy prezentowali swoje talenty taneczne, wokalne, wokalno-instrumentalne, instrumentalne. Był też pokaz magii i iluzji. Nagrody dla uczestników ufundowane były przez absolwentów ze Stowarzyszenia Absolwentów i Wychowanków I LO im. M. Kopernika w Łodzi i Radę Rodziców I LO im. M. Kopernika w Łodzi Wszystkie prezentacje zostały starannie przygotowane a ich poziom był bardzo wysoki i wyrównany.

Jury w składzie:

 • Michał Fajbusiewicz - absolwent I LO – przewodniczący jury – dziennikarz telewizyjny
 • Joanna Słupecka - absolwentka I LO
 • Izabela Niedźwiecka - absolwentka I LO – prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Wychowanków I LO
 • Anna Starczewska – absolwentka I LO
 • Janusz Kotliński - absolwent I LO
 • Jerzy Wolniak - absolwent I LO – śpiewak operowy, tenor
 • Krzysztof Turowski - absolwent I LO
 • Adam Mortas - absolwent I LO - aktor
 • Elżbieta Wojsa - absolwentka I LO – muzykolog
 • Liliana Szymańska – emerytowana polonistka I LO

przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce

 • Sara Kunka (śpiew i gitara akustyczna) i Natasza Polasińska (śpiew i skrzypce) - duet wokalno – instrumentalny - za kulturę wykonania, koncepcję i interpretację, przemyślany i oszczędny akompaniament, na tle którego podziwiać mogliśmy jasne i czysto brzmiące głosy.

II miejsce ex eguvo

 • Klasa III B – taniec – za „wkład w masowy rozwój kultury fizycznej”, żywiołowe wykonanie, choreografię, kostiumy dziewcząt i chłopców.
 • Magdalena Ćmiel - śpiew – za wspaniały głos i aktorskie wykonanie.

III miejsce

 • Marta Błaszczyk – taniec nowoczesny - za piękną i widowiskową prezentację.

Wyróżnienie:

 • Jakub Sofiński – akordeon – za wirtuozerię i pasję wykonania.

Nagrodę Publiczności otrzymali zdobywcy II miejsca z klasy III B.

img_5697.jpg

Werdykt jurorów zapadł w tegorocznej edycji bardzo szybko i niemal jednomyślnie. Konkurs obfitował w talenty i bardzo dobre i staranne przygotowanie wykonawców, dlatego serdecznie dziękujemy za udział i włożony wkład pracy wszystkim, pozostałym uczestnikom: Olafowi Kaca, Pawłowi Stusowi, Wiktorii Nowak, Anecie Malinowskiej, Magdalenie Krotewicz, Jakubowi Stańdo, Zwspołowi „The Coper” i Klasie 1 Ap.

Prócz występów scenicznych, swój talent zaprezentowali nam uczniowie wyróżniający się swoim nieprzeciętnym talentem plastycznym, którzy przygotowali wystawę swoich prac malarskich. W tym roku byli to następujący młodzi artyści:

 • Kornelia Dołęga-Żaczek - w różnych technikach malarskich przedstawiła zwierzęta i martwą naturę.
 • Jan Koziński -interesująca instalacja, zegarek w gablocie.
 • Zosia Lesiak-malarstwo różnych motywów.
 • Iga Olczyk-czarno-białe portrety jej idoli,niezwykle ciekawie wykonane ołówkami. Inspirując się fotografiami dodaje swoje elementy i przemyślenia.
 • Zuzia Porczyńska – autorka przepięknej sukni balowej z ozdobnym karczkiem.

Jurorzy po jej obejrzeniu, doceniając różne walory artystyczne jak wydobycie przestrzeni, ekspresję, ciekawe techniki malarskie i oryginalność prac, postanowili przyznać wyróżnić Igę Olczyk.

Gratulujemy zdolności, pomysłowości i życzymy dalszego rozwijania pasji. Dziękujemy Dyrekcji za wspaniały pomysł konkursu i jego kontynuację, wszystkim uczestnikom, oraz widowni, która czynnie uczestniczyła we wspólnym święcie Kopra.

Gratulujemy Samorządowi Uczniowskiemu dobrej organizacji całości Dnia Patrona. Wszystkim życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu Waszych talentów. Mamy nadzieję, że idea Szkolnego Konkurs Talentów będzie nadal kontynuowana w latach następnych, bo ten fantastyczny pomysł to nie tylko niebanalna rozrywka, ale także możliwość na wzajemne poznawanie talentów w naszym otoczeniu, częstokroć skrywanych, oraz inspiracja do refleksji nad własnym, może wartym ujawnienia talentem. 

Było nam ogromnie miło być z Wami w tym dniu i już deklarujemy swoją gotowość uczestnictwa w przyszłości.

W imieniu jury VII Szkolnego Konkursu „MAM TALENT”
Izabela Niedźwiecka, Joanna Słupecka, Elżbieta Wojsa


powrót

Zanim przejdziesz do serwisu prosimy o przeczytanie tej informacji.

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych – ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (Dz. U. UE L 119/1 z dnia 4 maja 2016 r.) informujemy, iż:

 1. Administratorem Twoich danych osobowych jest Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Mikołaja Kopernika w Łodzi z siedzibą przy ul. Więckowskiego 41 w Łodzi (90-734).
 2. Twoje dane osobowe przetwarzane będą w celu prowadzenia działalności statutowej Stowarzyszenia na podstawie jego Statutu, przepisów prawa oraz na podstawie wyrażonej zgody.
 3. Twoje dane osobowe wynikające ze złożonej deklaracji członkowskiej przetwarzane będą przez okres pozostawania członkiem Stowarzyszenia, chyba że przepisy prawa stanowią inaczej.
 4. Twoje dane osobowe nie będą udostępniane innym podmiotom, za wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa oraz podmiotów współpracujących ze Stowarzyszeniem. Za każdym razem będziemy informować o podmiotach, które będą przetwarzały Twoje dane.
 5. Dostęp do Twoich danych będą posiadać osoby upoważnione przez Administratora do ich przetwarzania w ramach wykonywania swoich funkcji w Stowarzyszeniu.
 6. Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz z zastrzeżeniem przepisów prawa, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie
 7. Ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 -193 Warszawa.
 8. Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą poddawane profilowaniu.

Zarząd Stowarzyszenia Wychowanków
Gimnazjum i Liceum im. M. Kopernika w Łodzi

Przeczytaj treśc polityki prywatności
x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.