Stowarzyszenie Wychowanków
Gimnazjum i Liceum im. M. Kopernika w Łodzi

AKTUALNOŚCI / Wydawnictwo z okazji 115 rocznicy powstania naszej szkoły!

2020-02-17
Wydawnictwo z okazji 115 rocznicy powstania naszej szkoły!

Koleżanki i Koledzy!

Zbliża się kolejna, 115 rocznica powstania naszej szkoły. Z tej okazji chcemy stworzyć wspólnie wydawnictwo, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Nie ma to być kolejna pozycja historyczna z datami i opisem wydarzeń. Naszym zamysłem jest, aby był to genialny zbiór wspomnień różnych pokoleń absolwentów.

Właśnie dlatego potrzebujemy Waszej pomocy!

Wyjdźcie poza ramy dat. Sięgnijcie po wspomnienia, nietuzinkowe anegdoty i śmieszne wydarzenia, a tych było na co dzień w Koprze dużo. Wszyscy pamiętamy choćby dowcipy robione nauczycielom, ich śmieszne, choć wtedy irytujące nas powiedzonka i zachowania. Nie muszą to być wielostronicowe elaboraty. Czasem krótki dowcip powie więcej o atmosferze minionych lat. Kiedyś wszyscy byliśmy nastolatkami, to łączy nas poza pokoleniami i to chcemy przekazać dalej. Myślicie, że nie umiecie pisać? Matura z polskiego była trudniejsza i nudna, a jednak ją zdaliśmy. Chętnie zamieścimy też rysunki, karykatury i zdjęcia, ale uwaga na RODO ;-).

Ta książka nie powstanie bez Was.

Iza Niedźwiecka 
Prezes Stowarzyszenia Wychowanków

 

[...]

Bardzo miłe Koleżanki i Koledzy też mili.
Zbliża się kolejna, 115 rocznica powstania naszej szkoły.
Z tej okazji chcemy wydać zbiór jubileuszowych wspomnień.
Nie ma to być kolejna pozycja historyczna z datami i opisem wydarzeń.
Natomiast naszym zamysłem jest, aby był to właśnie zbiór wspomnień.
Każdy z nas ma w pamięci najróżniejsze historyjki, anegdoty, dowcipy z czasów pobytu na Więckowskiego.
Mogą też być wspomnienia, wywiady, opisy ulubionych profesorów, albo historie znanych i mniej znanych absolwentów.
Prosimy sięgnijcie do annałów pamięć, a przede wszystkim znajdźcie chwilę i napiszcie.
Kochani czas płynie, niech wiele wspaniałych historii i wspomnień o wspaniałych ludziach nie zniknie w mrokach historii.
Spotkajmy się na kartach naszej książki, w naszej szkole w naszej klasie.

„Koper jest zawsze zielony”

Prace prosimy nadsyłać na adres: turowski48@yahoo.fr lub iza.niedzwiecka@poczta.onet.pl do dnia 31.12.2020 r.

Krzysztof Turowski

[...]


powrót

Zanim przejdziesz do serwisu prosimy o przeczytanie tej informacji.

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych – ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych (Dz. U. UE L 119/1 z dnia 4 maja 2016 r.) informujemy, iż:

  1. Administratorem Twoich danych osobowych jest Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Mikołaja Kopernika w Łodzi z siedzibą przy ul. Więckowskiego 41 w Łodzi (90-734).
  2. Twoje dane osobowe przetwarzane będą w celu prowadzenia działalności statutowej Stowarzyszenia na podstawie jego Statutu, przepisów prawa oraz na podstawie wyrażonej zgody.
  3. Twoje dane osobowe wynikające ze złożonej deklaracji członkowskiej przetwarzane będą przez okres pozostawania członkiem Stowarzyszenia, chyba że przepisy prawa stanowią inaczej.
  4. Twoje dane osobowe nie będą udostępniane innym podmiotom, za wyjątkiem podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa oraz podmiotów współpracujących ze Stowarzyszeniem. Za każdym razem będziemy informować o podmiotach, które będą przetwarzały Twoje dane.
  5. Dostęp do Twoich danych będą posiadać osoby upoważnione przez Administratora do ich przetwarzania w ramach wykonywania swoich funkcji w Stowarzyszeniu.
  6. Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz z zastrzeżeniem przepisów prawa, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie
  7. Ma Pani/Pan prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 -193 Warszawa.
  8. Pani/Pana dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany i nie będą poddawane profilowaniu.

Zarząd Stowarzyszenia Wychowanków
Gimnazjum i Liceum im. M. Kopernika w Łodzi

Przeczytaj treśc polityki prywatności
x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.