Agnieszka Jankowska-Jarek

Agnieszka Jankowska-Jarek

matura 1979, projektantka statków morskich, absolwentka Politechniki Gdańskiej, dyrektorka i współudziałowczyni w firmie projektowej Shipcon w Gdańsku. 

"Do statków ciągnęło mnie od małego. Nie do końca wiem dlaczego? Oczywiście jak każde dziecko puszczałam na jeziorze łódeczki wystrugane przez ojca. Brat mojej mamy był marynarzem. Ja również chciałam, ale ponieważ wykryto u mnie wadę wzroku, wiedziałem, że do Wyższej Szkoły Morskiej mnie nie przyjmą. Zatem, w czwartej klasie szkoły podstawowej postanowiłam, że będę konstruowała statki, że będę pracowała na basenie modelowym. Na basenie modelowym jednak nie pracowałam, ale bywałam z racji realizowanych zleceń."


Ostatnia aktualizacja: 2023-12-27

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.