Anatol Simchowicz

Anatol Simchowicz

matura 1928, ur. 19. VI.1910 r., zginał w Katyniu, podporucznik rezerwy WP, lekarz chirurg, przydział wojskowy Kadra Zapasowa IV Szpital Okręgowy w Łodzi.

W 1929 r. rozpoczął studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu 'Warszawskiego i uzyskał stopień lekarza medycyny ze specjalnością chirurgia. Prowadził prywatną praktykę lekarską. Mieszkał w Łodzi przy ul. Sterlinga 1 m.3. W latach 1935-1936 uczestniczył w kursie dla słuchaczy Szkoły Podchorążych Sanitarnych Rezerwy, który ukończył w stopniu kaprala podchorążego.

Zmobilizowany w sierpniu 1939 r. do kadry zapasowej 4 Szpitala Okręgowego w Łodzi. W nieznanych okolicznościach dostał się do niewoli rosyjskiej i został zamordowany w Katyniu w 1940 r.


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-22

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.