Andrzej Borowczyk

Andrzej Borowczyk

matura 1972, dziennikarz motoryzacyjny i sportowy, komentator telewizyjny.

Komentował wyścigi Formuły 1 wraz z Włodzimierzem Zientarskim na przełomie lat 80. i 90. w TVP. Pod koniec lat 90. w Wizji Sport prowadził program Rajd z Hołkiem. W latach 2004–2006 wraz z Adrianem Skubisem, a później z Mikołajem Sokołem, komentował zawody motorowe w TV4. W 2007 roku przeszedł do stacji Polsat, gdzie zajmował się komentowaniem zawodów Formuły 1, niektórych wyścigów Porsche Supercup, GP2, GP3 oraz Rajdowych mistrzostw świata. Od maja 2019 komentował wyścigi Formuły 1 w Eleven Sports.

Jest pierwszym polskim dziennikarzem posiadającym stałą akredytację Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA). Pełnił funkcję dyrektora ds. mediów Rajdu Polski.

Na zdjęciu: Spikerka na mecie Rajdu Polski 2014. Obok Sebasten Ogier, triumfator rajdu, a dziś już ośmiokrotny mistrz świata!

 

(Więcej w książce „Koper to my”). 


Ostatnia aktualizacja: 2023-11-05

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.