Andrzej Ehrenfeucht

Andrzej Ehrenfeucht

matura 1950, ur. 8 sierpnia 1932 w Wilnie, amerykański matematyk polskiego pochodzenia.

W 1949 r. został laureatem pierwszej Olimpiady Matematycznej zorganizowanej z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Matematycznego. W 1950 r. zdał egzaminy maturalne w I Państwowym Liceum i Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Łodzi[. Dyplom magisterski uzyskał na Uniwersytecie Warszawskim. Studia doktoranckie odbył w Instytucie Matematyki Polskiej Akademii Nauk. Znany m.in. z zaadaptowania idei Rolanda Fraïssé dotyczącej badania elementarnej równoważności modeli w języku teorii gier (gra Ehrenfeuchta–Fraïsségo). Popularyzator matematyki i informatyki wśród uczniów szkół średnich.


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-25

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.