Andrzej Kapitaniak

Andrzej Kapitaniak

matura 1947, człowiek, któremu polska energetyka zawdzięcza bardzo wiele. Był historią i legendą Instytutu Techniki Cieplnej w Łodzi, współtworzył jego dzieje Przepracował w Instytucie ponad pół wieku wnosząc wielki wkład w jego rozwój.

Pracę w ITC rozpoczął w 1951 roku – jeszcze w czasie studiów na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej, którą ukończył rok później. Przeszedł w Instytucie przez wszystkie szczeble kariery naukowej i zawodowe. Wykonywał i kierował pracami zarówno badawczymi jak i projektowymi, związanymi bezpośrednio z eksploatacją, montażem, rozruchem i pomiarami kotłów i urządzeń przykotłowych.

Współpracował z największymi firmami i koncernami energetycznymi, a wiele Jego rozwiązań wdrożonych zostało w energetyce i pracuje do dziś w polskich i zagranicznych elektrowniach.

Z ramienia ONZ był m.in. w 1979 roku w Grecji, jako doradca do spraw badań atestacyjnych kotłów grzewczych oraz w 1982 roku w Tanzanii, gdzie prowadził wykłady z dziedziny eksploatacji i konserwacji kotłów przemysłowych.


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-25

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.