Andrzej Przybylski

Andrzej Przybylski

matura 1983, duchowny rzymskokatolicki, doktor pedagogiki, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej w latach 2008–2015, biskup pomocniczy częstochowski od 2017.

W 2006 został wykładowcą pedagogiki w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej i w Wyższym Instytucie Teologicznym w Częstochowie.

W latach 2008–2015 piastował urząd rektora częstochowskiego seminarium. Był redaktorem czasopisma „Niedziela”.

Autor książek m.in.: Wspólnota wiary i działania, Działalność edukacyjna i myśl pedagogiczna św. Edyty Stein, Gadu-gadu z księdzem.


Ostatnia aktualizacja: 2023-11-06

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.