Andrzej Walden

Andrzej Walden

matura 1966, ur. 14 marca 1949r. we Wrocławiu, aktor i reżyser

Ukończył Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi i Wydział Reżyserski PWST w Warszawie. Aktor, reżyser teatralny. W latach 1990-91 reżyser w Teatrze Dramatycznym w Elblągu, w latach 1991-95 aktor i reżyser w Teatrze Dramatycznym w Płocku.

W latach 1998-2000 dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Ma na swoim koncie dziesiątki ról filmowych i teatralnych. Syn aktora i reżysera teatralnego Jerzego Waldena, ojciec aktorki Kai Walden. Z powodzeniem debiutował na scenie w I LO.


Ostatnia aktualizacja: 2023-11-03

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.