Andrzej Ziemowit Zimowski

Andrzej Ziemowit Zimowski

matura 1950, ur. 15 października1931, zm. 28 maja 2020, poeta, pisarz i dramaturg.

Znany jako Andrzej Zan, autor książek fantasy, science fiction, literatury młodzieżowej, literatury pięknej. Absolwent Wydziału chemii Politechniki Łódzkiej. Przez wiele lat pracował w branży oponiarskiej, m.in. w Stomilu.

Dyrektor departamentu przemysłu chemicznego w Komisji Planowania przy Radzie Ministrów.

Od lay pięćdziesiątych literat. Wybrane książki: "Zagadka drugiego brzegu" (z Wiesławem Porzyckim, KAW, 1983),"Normalnie żyć i inne opowiadania współczesne" (Wydawnictwo Radwan, 2010), "Kasia i okrutny czarownik" (Warszawska Firma Wydawnicza, 2012).


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-25

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.