Anna Maria Wesołowska (Rodzoch)

Anna Maria Wesołowska (Rodzoch)

matura 1974, współautorka ustawy o świadku koronnym. Była sędzią Sądu Okręgowego w Łodzi, w 2009 r. przeszła w stan spoczynku. 

Ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego Nominację otrzymała w 1982 roku. Łódzka sędzia uważana za ekspertkę od przestępczości zorganizowanej. Była członkinią składów orzekających w procesach łódzkiej „ośmiornicy” i gangu Popeliny. Brała udział w wydaniu orzeczenia o nałożeniu na siedemnastoletniego handlarza narkotyków obowiązku ostrzegania młodzieży na lekcjach wychowawczych przed handlem i używaniem narkotyków.

Dla „Dziennika Łódzkiego” napisała cykl felietonów skierowanych do młodzieży na temat prawa, których część była przedmiotem zajęć szkolnych w Łodzi na temat korupcji. Inicjatorka prowadzenia wybranych rozpraw sądowych z udziałem uczniów. Członkini Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”. Współtwórczyni projektu „Dziennikarz w sądzie”, organizowanego przez „Iustitię”, Fundację im. Stefana Batorego i Helsińską Fundację Praw Człowieka, mającego na celu poznanie przez dziennikarzy uwarunkowań pracy sędziów i na odwrót. Społeczny doradca Rzecznika Praw Dziecka. Autorka poradnika prawnego „Bezpieczeństwo Młodzieży”, członek Rady do spraw Pokrzywdzonych przy Ministrze Sprawiedliwości oraz członek Rady Ekspertów do spraw Skrzywdzonego Dziecka przy Fundacji Dzieci Niczyje.

Od 2012 jest członkinią Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.

Występowała w programach Sędzia Anna Maria Wesołowska oraz Wesołowska i mediatorzy, emitowanych na antenie telewizji TVN.

(Więcej w książce „Mój Kopernik…”)


Ostatnia aktualizacja: 2023-09-02

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.