Antoni Blichowski

Antoni Blichowski

matura 1933, ps. Zielony, ur. 18.05.1914 w Głownie. zm. w Łodzi, lekarz chirurg.

Brał udział w Powstaniu Warszawakim, II Obwód "Żywiciel" (Żoliborz) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej - sanitariat - szpital nr 100 - klasztor ss. Zmartwychwstanek, ul. Krasińskiego 31.

Na wakacje, do nas na Mazury, przyjeżdżał człowiek, który w Łodzi przed laty operował moją mamą – wspominał prof. Dziki. – Był to doktor Antoni Blichowski, bardzo znana postać. Odkąd pamiętam to spędzał u nas wakacje.


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-24

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.