Antoni Moszyński

Antoni Moszyński

matura 1928, ur.12.VI.1908 r. w Łodzi, zginął w Katyniu 1940, studiował medycynę na Uniwersytecie Poznańskim, gdzie w 1935 r. uzyskał dyplom lekarza.

Specjalizował się w chirurgii. Następnie na przełomie lat 1934-35 ukończył kurs w Szkole Podchorążych Sanitarnych Rezerwy w Warszawie i otrzymał stopień kaprala podchorążego.

Awansowany na podporucznika na początku 1933 r. Uczestniczył jako lekarz wojskowy w ćwiczeniach 18 Pułku Piechoty w Skierniewicach wykazując się dobrym przygotowaniem. We wrześniu 1939 r. brał udział w działaniach wojennych.

W nieznanych okolicznościach dostał się do niewoli sowieckiej i zginął w Katyniu.


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-22

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.