Bogusław Żarnicki

Bogusław Żarnicki

matura 1949, profesor neurofizjolog.

W 1954 ukończył studia na Akademii Medycznej w Łodzi, od 1951 pracował w Instytucie Nenckiego, początkowo w Łodzi, a następnie Warszawie, W latach 1974-2001 był kierownikiem Zakładu Neurofizjologii; odbywał liczne staże nauk. za granicą 1960-61 w Instytut Fizjologii Uniwersytetu w Pizie, 1982-83 na Uniwersytecie w Nicei, pracował także w Paryżu, Santiago de Chile i Rochester.

W latach 1981-84 członek Międzynarodowego Komitetu Naukowego w European Training Programme in Brain and Behaviour Research przy Eropean Science Foundation; Oprócz prac naukowych z zakresu fizjologicznych mechanizmów warunkowania, układu wzrokowego, właściwości mózgu izolowanego (cerveau isolé) i neurofizjologii rozwojowej, jest też autorem 4 książek popularno-naukowych o związku mózgu z procesami poznawczymi i psychicznymi z serii Ossolineum "Najnowsze Osiągnięcia Nauki". W wolnych chwilach grywał w tenisa.


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-25

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.