Cyryl Siciński

Cyryl Siciński

matura 1933, 18 maja 1913 w Mohylewie nad Dnieprem zm. 22 czerwca 1977.

Po rewolucji 1917 przyjechał do Polski centralnej. Studiował na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej, ale dyplom inż. elektryka uzyskał na tajnych kompletach w okresie wojny. Po wojnie pracował w Biurze Odbudowy Stolicy, w PSS, “Społem”, jako inspektor w Państwowych Zakładach Zbożowych, jako naczelnik wydziału w Departamencie Inwestycji Ministerstwa Handlu Wewnętrznego i Usług. Wobec odmowy wstąpienia do PZPR utracił posadę i przeszedł do Urzędu Rezerw Państwowych, gdzie pracował jako urzędnik.

Pochowany w grobie rodzinnym na warszawskich Powązkach.


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-24

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.