Czesław Radomiński

Czesław Radomiński

matura 1927,  ur.1909, porucznik, adiutant płk. Roweckiego w 1939.

Student Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego i Wolnej Wszechnicy Polskiej w Łodzi. W latach 1930-1933 ukończył Szkołę Podchorążych Piechoty. Był oficerem służby stałej WP. Najpierw służył w 55 Pułku Piechoty dowodzonym przez Stefana Roweckiego. Od 1935 r. w 57 Pułku Piechoty

W wojnie 1939 r. był adiutantem dowódcy 1 Pułku Strzelców Warszawskiej Brygady Pancerno-Motorowej – Stefana Roweckiego. Następnie dostał się do niewoli i do końca wojny przebywał w niemieckim Oflagu. Po uwolnieniu z niewoli był oficerem II Korpusu Polskiego we Włoszech - 1945-46.

W latach 1956-1975 pracował jako dziennikarz Telewizji Polskiej w Poznaniu.


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-22

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.