Dorota Skowrońska-Krawczyk

Dorota Skowrońska-Krawczyk

matura 1993, klasa autorska Profesora Karola Króla.

Studiowała na Międzywydziałowych Studiach Matematyczno-Przyrodniczych na Uniwersytecie Warszawskim.

Po studiach zakończonych z wyróżnieniem, wyjechała na studia doktorskie na Uniwersytecie Genewskim w Szwajcarii, gdzie studiowała rozwój oka.

Pierwszy staż podoktorski odbyła w Szpitalu Okulistycznym im. Jules Gonin w Lozannie w Szwajcarii, a drugi na Uniwersytecie Kalifornijskim San Diego w Stanach Zjednoczonych.

Swoje laboratorium założyła w roku 2017, a od 2020 roku jest związana z Uniwersytetem Kalifornijskim Irvine, USA.

Głównym nurtem badawczym w laboratorium Dr. Skowrońskiej-Krawczyk stanowią mechanizmy starzenia na poziomie molekularnym. Jej badania koncentrują się na zrozumieniu roli starzenia w chorobach oka, takich jak jaskra lub degeneracja plamki żółtej. Przy użyciu różnych modeli chorób jej grupa zidentyfikowała szereg molekuł odpowiedzialnych za degeneracje siatkówki jak również zaproponowała kilka metod, które mogą zwolnić lub zatrzymać ten proces.

Dr. Skowrońska-Krawczyk opatentowała kilka wynalazków i jest naukowym współzałożycielem firmy pracującej nad opóźnieniem degeneracji siatkówki.


Ostatnia aktualizacja: 2023-08-31

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.