Edward Gustave Brisch

Edward Gustave Brisch

matura 1918, był inżynierem konsultantem i ekspertem w dziedzinie kodowania przemysłowego, projektantem klasyfikacji Brischa, szeroko znanej i stosowanej w budownictwie i inżynierii.

W latach 40. został obywatelem brytyjskim. Po studiach w Warszawie i Tuluzie, w latach 1926-1929 był zastępcą głównego konstruktora w fabryce traktorów Ursus, a następnie został mianowany kierownikiem warszawskiego oddziału Citroëna. Pozostał tam do 1932 r., po czym objął stanowisko inżyniera odpowiedzialnego za rozwój produkcji krajowej w Polskich Państwowych Zakładach Inżynierii.

Był członkiem licznych brytyjskich i amerykańskich stowarzyszeń technicznych i zarządczych oraz członkiem Royal Society of Arts. Napisał kilka artykułów technicznych w swojej dziedzinie. Jego wielką innowacją było opracowanie elastycznego systemu klasyfikacji zapasów kart maszynowych, który został przyjęty przez główne firmy w USA i Europie. Jego praca czerpała inspirację z Uniwersalnej Klasyfikacji Dziesiętnej, używanej do klasyfikacji dokumentów.


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-19

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.