Edward Tomicki

Edward Tomicki

matura 1933, ur. 16.IV.1914 – Warszawa, zginał Katyń 1940 r.. podporucznik rezerwy WP, prawnik.

Po maturze rozpoczął studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Będąc jeszcze w gimnazjum interesował się karierą wojskową i ukończył w 1932 r. przysposobienie wojskowe II stopnia w 28 Pułku Piechoty w Łodzi.

Następnie w 1935 brał udział w dywizyjnym Kursie Podchorążych w Częstochowie, który ukończył z tytułem kaprala podchorążego.

Został przydzielony do 25 Pułku Piechoty w Piotrkowie Trybunalskim. W ramach tej jednostki uczestniczył w działaniach wojennych w 1939 r. W trakcie tych walk dostał się do niewoli rosyjskiej i ostatecznie znalazł się w Katyniu, gdzie zginał w rok 1940.


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-24

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.