Emilia Wołowiec-Korecka (Stańczyk)

Emilia Wołowiec-Korecka (Stańczyk)

matura 2000, dr hab. inż. prof. PŁ – Członek Komitetu Wykonawczego Akademii Inżynierskiej w Polsce, Zastępca Sekretarza World Academy of Materials and Manufacturing Engineering. W latach 2019-2021 była zastępcą dyrektora ds. rozwoju Instytutu Inżynierii Materiałowej Politechniki Łódzkiej. Jest także członkiem American Society for Metals (ASM International).

Stopień doktora nauk technicznych (inżynieria materiałowa) uzyskała w 2014 roku. Jej zainteresowania badawcze obejmują inżynierię powierzchni, algorytmy AI, inżynierię oprogramowania i analizy statystyczne. Jest autorką lub współautorką ponad 100 publikacji, patentów i zgłoszeń patentowych. Jest redaktorem czasopism naukowych, recenzentem, chaimanem i mówcą konferencyjnym.

Jest laureatką licznych nagród za osiągnięcia w nauce, m.in. Zespołowej Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego za wynalazek produktowy lub technologiczny oraz Nagrody Fundacji Kościuszkowskiej im. prof. Michała Śmiałowskiego w dziedzinie Nauki o Materiałach. Została odznaczona Brązowym Medalem Prezydenta RP.


Ostatnia aktualizacja: 2023-12-08

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.