Filip Kenig

Filip Kenig

matura 1997, polski koszykarz występujący na pozycji niskiego skrzydłowego.

Wychowanek i w latach 2010–2012 współwłaściciel Łódzkiego Klubu Sportowego. Od 2014 roku występuje w rozgrywkach FIBA 3x3; w sezonie 2016 otrzymał powołanie do reprezentacji Polski 3x3, z którą zakwalifikował się do turnieju finałowego Mistrzostw Europy FIBA 3x3. W Finałach ME reprezentacja Polski wywalczyła 8 miejsce, przegrywając w 1/4 finału z późniejszym Mistrzem Europy - Słowenią.

Przedsiębiorca, inwestor finansowy, finalista konkursu E&Y Entrepreneur of the Year 2010.


Ostatnia aktualizacja: 2023-11-07

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.