Henryk Bolesław Kamiński

Henryk Bolesław Kamiński

matura 1929, ur. 18.1.1908 r. Warszawa, zamordowany w Starobielsku w 1940, r.. porucznik starszy artylerzysta WP.

W 1932 roku ukończył Szkołę Podchorążych Artylerii w Toruniu, i został mianowany podporucznikiem WP. Jego wiedza i kompetencje wojskowe były wysoko oceniane przez zwierzchników.

W trakcie mobilizacji w 1939 r. otrzymał przydział do 13 dywizjonu artylerii najcięższej, gdzie został dowódca 2 baterii. Wraz z jednostką wymaszerował w kierunku Lwowa. Został wzięty do rosyjskiej niewoli w okolicach Halicza. Później był jeńcem obozu w Starobielsku, gdzie zginął w 1940 r.


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-22

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.