Henryk Przychodzeń

Henryk Przychodzeń

matura 1964, ur. 14 sierpnia 1946 r. zm. w 2019 r. pułkownik, lekarz.

Ukończył Wojskową Akademię Medyczną w Łodzi. Zdobył dyplom z dwóch specjalizacji: chorób wewnętrznych i transfuzjologii. Po ukończeniu medycznej uczelni przyjechał na staż do 105. Garnizonowego Szpitala Wojskego w Żarach. W latach 1972-1975 pracował jako lekarz 43 dywizjonu artylerii rakietowej w Żarach.

Na misji pokojowej w  Syrii w roku 1985 pełnił służbę lekarza  hematologa- transfuzjologa. Od 2012 pracował jako lekarz Podstawowej Opieki Zdrowotnej.  Oprócz działalności zawodowej udzielał się również społecznie. Był człowiekiem wykształconym, ambitnym, a zarazem skromnym i pełnym dobroci dla drugiego człowieka.


Ostatnia aktualizacja: 2023-11-01

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.