Henryk Zdzisław Wolski

Henryk Zdzisław Wolski

matura 1924, ur.15.1.1906 w Przedborzu, zginął w w Starobielsku w1940 r., stopień wojsk. ppor. rez. WP, lekarz chirurg, przydział wojskowy – Szpital Polowy w Sokółce.

Wydział Lekarski na Uniwersytecie Warszawskim ukończył w 1931, natomiast Szkołę Podchorążych Rezerwy Sanitarnej rok później w 1932. Początkowo pracował w Szpitalu przy ul. 6 sierpnia w Warszawie.

Zmobilizowany w sierpniu 1939 r. do Twierdzy Brześć.

W nieznanych okolicznościach dostał się do niewoli rosyjskiej i znalazł się w obozie w Starobielsku, gdzie zginął w 1940 r.


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-22

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.