Hubert Czerniuk

Hubert Czerniuk

matura 1997, prawnik, zawodowy dyplomata, od 2020 Konsul Generalny RP w Lyonie.

W 2003 ukończył prawo na Uniwersytecie Łódzkim. W 2007 odbył studia w zakresie prawa francuskiego, a w 2009 prawa europejskiego na Uniwersytecie w Tours. W 2011 ukończył aplikację radcowską i został członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Łodzi.

Od 2003 pracował w Warszawie w kancelarii Peter Nielsen and Partners w Warszawie. W styczniu 2005 objął stanowisko wicekonsula, następnie konsula, zastępcy kierownika placówki, w Konsulacie Generalnym RP w Lille, przez kolejne 4 lata był kierownikiem Wydziału ds. Parlamentarnych w Stałym Przedstawicielstwie RP przy Unii Europejskiej w Brukseli. W latach 2012–2014 pełnił funkcję naczelnika Wydziału Spraw Europejskich i Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji. Od grudnia 2014 do stycznia 2017 radca w Wydziale Prawnym i Wydziale Europejskiego Wymiaru Polityki Konsularnej Departamentu Konsularnego MSZ. Następnie, do czerwca 2018, kierownik Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Paryżu, w stopniu I radcy oraz w klasie konsula generalnego. Po powrocie został dyrektorem Departamentu Polonii i Współpracy z Polakami za Granicą MSZ, a także zastępcą dyrektora Biura Dyrektora Politycznego. Od lipca 2019 zastępca stałego przedstawiciela RP przy Unii Europejskiej oraz Przedstawiciel RP w Komitecie Politycznym i Bezpieczeństwa (PSC). 1 października 2020 objął stanowisko Konsula Generalnego RP w Lyonie.

 

(Więcej w książce „Koper to My”).


Ostatnia aktualizacja: 2023-11-07

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.