Hubert Korneliusz Majkowski

Hubert Korneliusz Majkowski

matura 1912, ur. 31 marca1991 w Wieruszowie, zginął w Katyniu w 1940 roku. Stopień wojskowy ppłk. służb sanitarnych WP.

Studiował na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego. Należał do patriotycznej organizacji "Zjednoczeni”. W 1915 roku wstąpił do Legionów Polskich i służył tam jako sanitariusz. W roku 1920 wykazał się męstwem podczas walk. Już w tym czasie awansował do stopnia podporucznika.

Jego zasługi na polu bitwy zostały nagrodzone Virtuti-Militari V kl. i czterokrotnie Krzyżem Walecznych oraz innymi odznaczeniami. W trakcie służby wojskowej odbywał różnorakie szkolenia i kursy - np. w Centrum Wyszkolenia w Rembertowie.

W 1933 awansowano go do stopnia podpułkownika, a w 1937 r. otrzymał nominację na Komendanta Szkoły Podoficerskiej, Uczestniczył aktywnie w działaniach wojennych 1939 roku i wtedy dostał się do niewoli sowieckiej.

Zamordowany w Katyniu.


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-19

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.