Izydor Nadel

Izydor Nadel

matura 1921, ur. 1899, zginął w czasie wojny. Lekarz ginekolog i internista.

W listopadzie 1918 r. w grupie 60 uczniów udał się do Piotrkowa Tryb., gdzie zgłosili się na ochotnika do wojska polskiego, do 26 Pułku Piechoty dowodzonego przez Edwarda Rydza-Śmigłego, Po zdemobilizowaniu w marcu 1919 r. powrócił do szkoły. Ponownie na ochotnika zgłosił się w lipcu 1920 r. i służył w 28 Pułku Piechoty w Łodzi. W październiku 1920 r. ponownie wrócił do szkoły i w czerwcu 1921 roku otrzymał świadectwo dojrzałości. Następnie rozpoczął studia medyczne na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Warszawskiego i uzyskał dyplom w 1928 r.

Na stałe mieszkał w Łodzi gdzie praktykował jako lekarz ginekolog i chorób wewnętrznych.

W nieznanych okolicznościach zginął w czasie wojny, prawdopodobnie w łódzkim gettcie.


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-19

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.