Jakub Rembieliński

Jakub Rembieliński

matura 1963, wieloletni wykładowca w Katedrze Fizyki Teoretycznej, Zakładzie Fizyki Matematycznej i Informatyki Kwantowej na Uniwersytecie Łódzkim.

Skoligacony z Rajmundem Rembielińskim herbu Lubicz. (więcej „Dziennik Łódzki” 25 lipca 2015).  Już w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku badał hipotezę, zgodnie, z którą mogą istnieć cząstki poruszające się szybciej niż światło. W bardzo wielkim skrócie, chodzi o tachiony:  są przesłanki, że  takimi cząstkami mogą być nieuchwytne neutrina (więcej  w wywiadzie Macieja Kałacha w „Dzienniku Łódzkim” z 15 października 2011r).


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-29

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.