Jan Pakuła

Jan Pakuła

matura 1950, ur. 23 lutego 1930, zm. 21 października 2016, dziennikarz.

Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W młodości związany był z ruchem ludowym Wici. W latach 60. XX wieku był zastępcą redaktora naczelnego „Głosu Koszalińskiego”.

W latach 1965–1974 pełnił funkcję redaktora naczelnego Rozgłośni Polskiego Radia w Łodzi, a następnie w latach 1978–1981 funkcję redaktora naczelnego „Głosu Robotniczego”.

Pochowany na cmentarzu przy ul. Szczecińskiej w Łodzi.

 


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-25

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.