Janusz Rosiek

Janusz Rosiek

matura 1981, kilkukrotny laureat Olimpiady Chemicznej, laureat Olimpiady Fizycznej, złoty medalista Międzynarodowej Olimpiady Chemicznej.

Studiował na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego w latach 1981-1986. Od 1987 do dziś kontynuuje tam badania i działalność dydaktyczną, z przerwami na kilka stypendiów postdoktorskich (Valencia 1994, Karlsruhe 1995-96, Monachium 2000-2004).

Specjalizuje się w fizyce teoretycznej cząstek elementarnych.

Poza fizyką, ciekawy świata i przeżyć - doświadczony alpinista, płetwonurek, podróżnik, odwiedził prawie 80 krajów na 6 kontynentach. 


Ostatnia aktualizacja: 2023-08-31

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.