Jarosław Kamiński

Jarosław Kamiński

matura 1979, montażysta filmowy.

Ukończył studia na Wydziale Eletrycznym Politechniki Łódzkiej oraz na Wydziale Filmowym i Telewizyjnym Akademii Sztuk Scenicznych w Pradze, gdzie uzyskał także doktorat. Doktor habilitowany nauki o sztukach pięknych, specjalność – montaż filmu.

Laureat Europejskiej Nagrody Filmowej za montaż (2018, dwukrotny laureat Nagrody za montaż na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i trzykrotny laureat Polskiej Nagrody Filmowej, Orzeł w kategorii najlepszy montaż (ponadto czterokrotnie nominowany do tej nagrody). Starszy wykładowca na Wydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Członek Polskiego Stowarzyszenia Montażystów, Polskiej Akademii Filmowej, Europejskiej Akademii Filmowej oraz Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej (AMPAS).

Ma na swoim koncie montaż m.in. takich filmów jak: Żurek (2003), Galerianki (2009), Ida (2013), Jack Strong (2014), Zimna wojna (2018), Aida (2020).


Ostatnia aktualizacja: 2024-03-21

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.