Jerzy Kunce

Jerzy Kunce

matura 1950, lekarz, absolwent Akademii Medycznej w Łodzi, dyplom w 1955 roku. Zmarł 6 października 2014 roku w wieku 84 lat.

Pracował w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży przy Wojewódzkiej Poradni Zdrowia Psychicznego w Łodzi przy ul. Roosevelta, którą kierował do 1975 roku. Był kierownikiem Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Łodzi. Cały czas doskonalił swoje umiejętności, uczestnicząc w różnych kursach organizowanych przez Kliniki i Instytuty Psychiatrii w całym kraju. Ceniony przez pacjentów za życzliwość oraz za działania wspierające rodziny w ich trudnej opiece nad niepełnosprawnymi dziećmi. W latach 1976-1981 wspólnie z żoną dr Alicją Kunce organizowali kolonie zdrowotne Sanatorium Psychiatrycznego dla Dzieci. Niezwykły Człowiek, świetny specjalista i oddany lekarz oraz prawdziwy Przyjaciel dzieci.

Został pochowany na Starym Cmentarzu w Łodzi.

 


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-25

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.