Jerzy Paweł Wannagat

Jerzy Paweł Wannagat

matura 1934, ur. 26.06.1916 w Brzezinach, zm. 7.09.2006 w Kassel – niemiecki prawnik I Prezydent Bundessozialgericht. Jerzy Paweł Wannagat lub Georg Paul Wannagat.

Urodzony w rodzinie protestanckiej. Ojciec Pastor Albert Ludwig Wannagat. Studiował prawo na Uniwersytecie Warszawski I w Erlangen.

Po II Wojnie Światowej pracował w Wirtembergii (Württembergisches Oberversicherungsamt) I został sędzią sądu prawa socjalnego w landzie Badenia-Wirtenbergia .

W 1962 został Przewodniczącym Sądu Prawa Socjalnego w Hesji a w 1969 roku w Kassel. Doktor Honoris Causa Uniwersytetu w Tybindze (1965) i Uniwersytetu Johanna Wolfganga Goethego we Frankfurcie nad Menem (1967).


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-24

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.