Jerzy Prusiecki

Jerzy Prusiecki

matura 1953, działacz partyjny i państwowy, w latach 1980–1986 I sekretarz Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Elblągu.

W 1962 wstąpił do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, zasiadał w Miejskiej Radzie Narodowej w Elblągu. Związał się z Komitetem Zakładowym PZPR przy Zakładach Mechanicznych im. gen. K. Świerczewskiego „Zamech”, gdzie od 1970 do 1972 był I sekretarzem.

Następnie do 1975 pozostawał sekretarzem ds. ekonomicznych i II sekretarzem w Komitecie Miasta i Powiatu w Elblągu. Od 1975 związany z tamtejszym Komitetem Wojewódzkim PZPR.

Od lipca 1981 pozostawał zastępcą członka Komitetu Centralnego partii i członkiem Komisji Wewnątrzpartyjnej przy KC.


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-26

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.