Jerzy Tadeusz Mróz

Jerzy Tadeusz Mróz

matura 1964, ur. 1946 w Łodzi, zm. 17 lutego 2010 w Łodzi – malarz, artysta współczesny.

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na Wydziale Malarstwa (dyplom w 1970 r.) w pracowni prof. Mariana Jaeschke.

Prace artysty były prezentowane na licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą m.in. we Francji, w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Norwegii, Austrii, Hiszpanii, Szwecji i Danii.

Uprawiał malarstwo olejne, akwarelę oraz rysunek. Obrazy Jerzego Mroza znajdują się w kolekcjach muzealnych oraz prywatnych w Polsce i innych krajach.


Ostatnia aktualizacja: 2023-11-01

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.