Jerzy Wolniak

Jerzy Wolniak

matura 1969, tenor, zasłużony animator kultury

Występował na deskach Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Teatru Wielkiego w Łodzi, Teatru Muzycznego w Łodzi, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi.

Uczestnik wielu festwali muzycznych, uczestnik kursu, który prowadził maestro Giorgio Favaretto, który kiedyś był akompaniatorem Kiepury.

Za największerole sam uważa: Rudolf w „Cyganerii” Giacoma Pucciniego, Pinkerton w „Madame Butterfly” również Pucciniego i Edgar w „Łucji z Lammermoor” Gaetano Donizettiego. A ukochane to Boni w „Księżniczce Czardasza” Imre Kálmána, ponownie rola Rudolfa w „Cyganerii” i Sandor Barinkay w „Baronie Cygańskim” Johana Straussa syna.

 

(Więcej w książce „Koper to my”).


Ostatnia aktualizacja: 2023-11-03

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.