Joanna Dniewska-Jabłkowska

Joanna Dniewska-Jabłkowska

matura 1972, polska literaturoznawczyni, dr hab. nauk humanistycznych, profesor zwyczajny Instytutu Filologii Germańskiej i dziekan Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.

18 października 2002 nadano jej tytuł profesora w zakresie nauk humanistycznych. Objęła funkcję profesora zwyczajnego w Instytucie Filologii Germańskiej, oraz dziekana na Wydziale Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.

Była prorektorem na Uniwersytecie Łódzkim, członkiem Zespołu Kierunków Studiów Humanistycznych Polskiej Komisji Akredytacyjnej, członkiem zarządu Stowarzyszenia Germanistów Polskich, a także kierownikiem w Katedrze Literatury i Kultury Niemiec, Austrii i Szwajcarii na Wydziale Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.

Dziekan Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego.

Przewodnicząca Komisji UŁ do stopni naukowych w dyscyplinie literaturoznawstwo.

 

(Więcej w książce „Mój Kopernik…”)


Ostatnia aktualizacja: 2023-09-03

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.