Joanna Makowska (Czajka)

Joanna Makowska (Czajka)

matura 1993, lekarz reumatolog, immunolog, dr hab. n. med.

Specjalista w zakresie chorób wewnętrznych i reumatologii, oraz specjalista immunologii klinicznej, Kierownik Kliniki Reumatologii Uniwersytetu medycznego w Łodzi USK im. WAM, kierownik Regionalnego Centrum Wczesnej Diagnostyki Reumatologicznej, autorka kilkudziesięciu publikacji i doniesień zjazdowych z zakresu alergologii i reumatologii. Diagnostyka i leczenie: reumatoidalnego zapalenia stawów, spondyloartropatii zapalnych (łuszczycowego zapalenia stawów, zesztywniającego zapalenia stawów, reaktywnego zapalenia stawów), chorób układowych tkanki łącznej, krystalopatii, innych chorób reumatycznych.

Zainteresowania naukowe: wczesne reumatoidalne zapalenie stawów-patogeneza, leczenie, możliwości prewencji, patogeneza łuszczycowego zapalenia stawów, nadwrażliwość i alergia na leki, powikłania narządowe układowych chorób tkanki łącznej przede wszystkim idiopatycznych miopatii zapalnych.

 

(Więcej w książce „Koper to My”).


Ostatnia aktualizacja: 2023-11-07

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.