Józef Filipiński

Józef Filipiński

matura 1912, ur. 29 listopada 1891 w Łodzi, zm. 16 listopada 1956 w Łodzi – piłkarz i lekkoatleta ŁKS-u Łódź, reprezentant Łodzi.

Po wstąpieniu do łódzkiego klubu, szybko wywalczył sobie miejsce w pierwszej drużynie piłkarskiej. Grając na pozycji prawego obrońcy, należał do najlepszych obrońców w Królestwie Polskim, ciesząc się dużym uznaniem tak w drużynie, jak i reprezentacji Łodzi.

W ŁKS-ie uprawiał, także lekkoatletykę, specjalizując się w biegach na krótkich dystansach. Startując w mistrzostwach międzyklubowych miasta Łodzi i w 1913 roku ustanowił rekord Królestwa Polskiego w biegu na 100 m, z czasem 11,2 sek.


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-19

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.