Józef Marian Macjon

Józef Marian Macjon

matura 1956, ur. 8 grudnia 1938 w Łodzi, zm. 13 kwietnia 2021, polski filolog klasyczny, językoznawca, nauczyciel akademicki języków klasycznych a także tłumacz z tych języków.

Był związany zawodowo z Katedrą Filologii Klasycznej Uniwersytetu Łódzkiego, wykładowca łaciny, greki i metryki aż do emerytury w 2004 r. W latach 1983-2002 pełnił funkcję prezesa Oddziału Łódzkiego Polskiego Towarzystwa Filologicznego.


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-27

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.