Józef Meissner

Józef Meissner

matura 1920, ur. 1902 w Łodzi, zm. 1977, specjalista w dziedzinie włókiennictwa, profesor Politechniki Łódzkiej.

Po ukończeniu gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Łodzi rozpoczął studia na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej, które ukończył w 1926 roku uzyskując dyplom magistra inżyniera w Katedrze Wielkiego Przemysłu Organicznego i Farbiarstwa pod kierunkiem prof. Józefa Szczęsnego Turskiego. Następnie kontynuował studia specjalistyczne w zakresie kolorystyki włókienniczej oraz analizy barwników w Wyższej Szkole Chemicznej w Miluzie we Francji.

W 1956 roku został mianowany docentem. W roku 1964 uzyskał tytuł profesora nadzwyczajnego. W latach 1950–1951 był dziekanem Wydziału Włókienniczego Wieczorowej Szkoły Inżynierskiej w Łodzi, a w latach 1953–1955 rektorem tej uczelni.

W latach 1949—1966 pełnił funkcję dyrektora ds. naukowo-badawczych w Instytucie Włókiennictwa. W latach 1965–1974 był przewodniczącym Zarządu Polskiego Komitetu Kolorystyki.


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-19

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.