Kazimierz Ereciński

Kazimierz Ereciński

matura 1925, ur. 8 VII 1906 Łódź – 16 XI 1980 Gdańsk, lekarz pediatra, profesor Akademii Medycznej w Gdańsku. W 1925 rozpoczął studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Warszawskiego, od 1931 doktor.

Zajmował się problemami zapalenia płuc u dzieci, wcześniaków, przetaczania krwi u dzieci. Autor między innymi monografii o zapaleniu płuc u dzieci, współautor Podręcznika diagnostyki i terapii małego dziecka. W latach 1965–1967 był przewodniczącym Wydziału II Nauk Biologicznych i Medycznych.


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-22

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.