Kazimierz Lewkowski

Kazimierz Lewkowski

matura 1959, ur.22 marca 1941, Warszawa, zm. 15 lipca 2002, Łódź, polonista, w latach 1964–1974 kierownik literacki w teatrze Powszechnym w Łodzi, wykładowca w PWSFTViT, w Łodzi, prodziekan wydziału aktorskiego, a następnie prorektor, kierownik literacki w Teatrze Studyjny`83 im. Juliana Tuwima, w Łodzi, w Teatrze im. Adama Mickiewicza, w Częstochowie i w Teatrze Ochoty - Ośrodek Kultury Teatralnej, w Warszawie. Autor licznych opracowań monograficznych i historycznych dotyczących m.in. teatrów łódzkich.


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-28

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.