Kazimierz Ludwik Bald

Kazimierz Ludwik Bald

matura 1951, ur. 8 listopada 1933 w Warszawie, zm. 8 września 2020, urbanista.

W latach 1954–1959 był pracownikiem w Dyrekcji Budowy Osiedli Robotniczych „ZOR” w Łodzi, a następnie w latach 1960–1970 kierownikiem Zespołu Studiów i Programowania raz Zespołu Planu Ogólnego w Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Łodzi.

Był ekspertem przy Rządzie Republiki Ludowo–Demokratycznej Algierii.

W latach 1975–1981 pracował w Biurze Programowania i Projektowania Rozwoju Łodzi jako kierownik pracowni i generalny projektant Województwa Miejskiego Łódzkiego. Od 1976 był wykładowcą na Wydziale Budownictwa Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej.

Pochowany został w części rzymskokatolickiej Starego Cmentarza w Łodzi.


Ostatnia aktualizacja: 2023-10-26

Jeśli uważasz, że powyższe informacje nie są kompletne lub są nie do końca zgodne z prawdą daj nam znać, najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.
Jeśli nie wyrażasz zgody na publikację swoich danych lub wizerunku poinformuj nas najlepiej mailem na niebanalni@koper.org.pl.


powrót

x
Polityka Cookies

Wykorzystujemy pliki cookie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Możemy ich używać do badania i analizowania ruchu na naszej stronie, możemy również przekazywać je do innych portali. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zachęcamy do zapoznania się z pełną informacją o polityce prywatności - czytaj więcej.